dvk.fyzika.net

Sobota 19. 6. 2021 Klatovy - refektář jezuitské koleje

 
upravený program (jen workshopy, malé skupinky dětí, převážně venkovní aktivity) 

celé stránky komplet přesunuty na adresu: dvk.fyzika.net

Dětská vědecká konference Klatovy

II. ročník je za námi a těšíme se na III. ročník.
Děkujeme za laskavou podporu Plzeňskému kraji.
 
Reportáž s posledního ročníku shlédnete ZDE.
 
 

Dětská vědecká konference v Klatovech je unikátní populárně-vědecká akce pro nadané děti mladšího školního věku (cílíme na děti od předškoláků do 6. třídy ZŠ, nicméně akce není uzavřena ani starším zájemcům). Letos se uskutečnil II. ročník této akce v sobotu 23. 6. 2018. 

Město Klatovy není univerzitním městem a tak zde není žádná instituce, která by se mohla svou popularizační aktivitou věnovat nadaným dětem základoškolského věku. Realizační tým Dětské vědecké konference v Klatovech je skupina nadšených učitelů a učitelek, kteří přes rok pracují s nadanými dětmi I. stupně ZŠ v rámci volnočasových aktivit Klubů nadaných dětí na jednotlivých základních školách (3x Klatovy, 1x Janovice nad Úhlavou, 1x knihovna Nýrsko).  

Dětská vědecká konference je jeden den věnovaný vědě a výzkumu ve formě zajímavé a dostupné pro děti. Smyslem akce je podpora vědeckého a intelektového nadání dětí, podpora a povzbuzení jejich zájmu o vědu a vzdělání, místo setkání dětí se skutečnými vědci a skutečnou vědou. 

Přednášející a lektoři jsou vědci různých univerzit a vědeckých institucí – letos se jednalo o PřF UK, CIV ZČU, PřF UP, Hvězdárnu Plzeň a Rokycany, Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše. Dále se na realizaci lektorsky podílí další nadšení pedagogové z Klatov a okolí (Gymnázium Klatovy, Masarykovo gymnázium Plzeň, Česká entomologická společnost, Střední škola zemědělská a potravinářská v Klatovech).

Program akce je: dopoledne 2x 40 min přednáška (Mikročástice z vesmíru; Svět vodních řas), odpoledne série workshopů (z nabízených 13 workshopů si předem děti vybírají až 6 dle svého zájmu). Workshopy jsou omezeny počtem osob, jedná se o interaktivní vědecký program na 25 minut, při němž děti samy vědecky bádají nebo sestrojují.